LIKWIDACJA SZKÓD
0 801 10 20 30 - z tel. stacjonarnych
(48 22) 567 12 02 - z tel. komórkowych
ASSISTANCE 24h
(48 22) 522 25 22

O Allianz


Allianz jest dziś jednym z liderów na światowych rynkach usług ubezpieczeniowych, bankowych i zarządzania aktywami. Ponad miliard euro kapitału i kompleksowa oferta Grupy daje poczucie bezpieczeństwa 80 milionom klientów w ponad 70 krajach na wszystkich kontynentach

 

O Allianz w Polsce

Konsekwencja, innowacyjność i wrażliwość na potrzeby klienta. Dzięki tym cechom w ciągu ponad 10 lat z niezmienną dwucyfrową dynamiką rozwoju Grupa Allianz stała się jednym z liderów polskiego rynku finansowo-ubezpieczeniowego. Dziś na siłę i stabilność marki Allianz pracuje pięć prężnych spółek:

 

  • Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Polska S.A. oferujące ubezpieczenia majątkowe
  • Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A. oferujące ubezpieczenia na życie,
  • Allianz Bank Polska S.A. oferujący kredyty, karty kredytowe, lokaty i konto osobiste on-line,
  • Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska S.A. oferujące fundusze inwestycyjne,
  • Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska S.A. prowadzące otwarty fundusz emerytalny.

 

Misja i wartości

Grupa Allianz w Polsce dąży do osiągnięcia wiodącej i uznanej pozycji w branży ubezpieczeniowo-finansowej, która gwarantuje spełnienie obietnic złożonych swoim klientom, pracownikom i akcjonariuszom. Wartościami, którymi kieruje się w realizacji tego celu są: troska o klienta, nowoczesność, fachowość i zaangażowanie oraz kultura, tradycja, siła i doświadczenie Grupy.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat Historii i Rozwoju Allianz

Historia i rozwój Allianz

Allianz to obecnie największa instytucja finansowa w Europie. Według redakcji Fortune, na liście 500 największych przedsiębiorstw świata Allianz zajmuje 25 miejsce, wyprzedzając tak renomowane firmy jak np. Unilever, ING, Fiat, Coca-Cola, Pepsico, McDonald`s.


Grupa Allianz jest notowana na pięciu najważniejszych giełdach świata, w tym na giełdzie w Nowym Jorku. W skład grupy Allianz wchodzi ponad 700 firm działających na sześciu kontynentach.

 

Od początku swojej działalności Allianz związany był z wielkimi historycznymi wydarzeniami, które wstrząsały opinią publiczną - takimi jak trzęsienie ziemi w San Francisco w 1906 roku, czy też zatonięcie Titanica w 1912 roku. Allianz pokrył część strat wynikłych z tych katastrof. Allianz wypłacił 1,5 miliarda euro odszkodowań po zamachu terrorystycznym na Word Trade Center w Nowym Jorku.

 

Historia Allianz sięga roku 1835, kiedy powstał BayerischeVersicherungsbank - włączony do towarzystwa w 1923 roku wniósł tradycje ubezpieczeniowe, których korzenie sięgają początku dziewiętnastego stulecia.

W drugiej połowie XX wieku Allianz wzmacniał się, przejmując wiele innych firm, między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii,Francji i Włoch. Największym przejęciem w historii jest pozyskanie francuskiej grupy ubezpieczeniowej AGF (Assurances Generales de France), drugiego co do wielkości towarzystwa ubezpieczeniowego we Francji.

Jednak strategia towarzystwa to także wchodzenie na nowe rynki poprzez tworzenie od podstaw nowych przedsiębiorstw. Tak właśnie było w przypadku Polski.

23 czerwca 1999 roku Allianz AG i włoski bank UniCredito Italiano zakupił 52,09% akcji Banku Pekao SA. Zawarta umowa była największą w historii polskiej prywatyzacji transakcją z inwestorem zagranicznym.

Po światowej fuzji Allianz i AGF - Assurances Generales de France także w Polsce nastąpiła ich integracja. Na rynku polskim było to pierwsze bezprecedensowe połączenie dwóch firm ubezpieczeniowych.

W dniu 29 czerwca 1999 roku Allianz Polska nabył 100% akcji AGF Polska. Od 30 czerwca obie spółki działają pod jedną nazwą Allianz, a ich prezesem jest Paweł Dangel.

 

Obecnie Allianz na wszystkich rynkach, na których działa, osiąga wysoką, często czołową pozycję, stając się filarem rozwoju ubezpieczeń. Po przejęciu PIMCO (Pacific Investment Management Company), firmy zajmującej się zarządzaniem aktywami - Allianz zapewnił sobie miejsce wśród pięciu najlepszych firm świata w tej dziedzinie.